STOLAŘSTVÍ MIKEL—

O nás


Jsem obyčejný člověk, který se rozhodl vyrábět nábytek po svém. Láska ke dřevu a celoživotní práce s ním je to, co mne inspirovalo. Takřka od počátku historie lidstva byli lidé obklopeni předměty a nástroji zhotovenými ze dřeva, přičemž právě jeho široká využitelnost vedla k neustávajícímu zájmu člověka o tento přírodní materiál.

Dřevo je stále všude kolem nás a ani v budoucnu se na tom bezpochyby nic podstatného nezmění.

Proto moje srdce bije pro kvalitu a originalitu mých výrobků. Díky tomu jdou celým mým životem ruku v ruce zásady, které jsou pro mě i moje výrobky nejdůležitějšími.

Stvořil jsem Stolařství Mikel a Stolařství Mikel teď tvoří mě.

Dřevo je základ


Dřevo je doopravdy mimořádně různorodým materiálem. Vždy se tedy hodí, když dokážete rozpoznat kvalitu od kvantity. Studoval jsem obor, kde mě učili rozumět dřevu. Ukazovali mi, jak se ke dřevu chovat, jak ho opracovávat a jak vyzdvihnout jeho přirozenost a ušlechtilost. Díky létům praxe vím, že dřevo je dokonalé právě ve svých nedokonalostech a odlišnostech.

Svobodná mysl dává Stolařeství Mikel originalitu


Zakázník má svou představu, a já zkušenost. Právě proto jste vy, moji zakazníci, jediní, kteří smí do mé práce mluvit. Uvědomuju si totiž, že každý jsme originál a sto lidí znamená sto názorů. Proto vždy, když to dáme dohromady, vznikne něco jedinečného. A za to se nemusíme stydět, ba naopak, spíš díky tomu můžeme být na sebe hrdí.

Originál je představa, která dostává tvar


Originál je vlastně „umělecké dílo“. Vždy se snažím vyjít svým zakazníkum vstříc. Jste nároční a to je dobře. Není nic špatně na tom, že chcete mít doma něco, co nemá nikdo jiný.

Kvalita a funkčnost, to je pro nás to nejdůležitější


Opravdu věřte, že moje výrobky neopustí naši dílnu, dokud s nimi nejsem stoprocentně spokojený.

Díky tomu naše výrobky mohou sloužit i desítky let.